چگونه رابطه عاشقانه را مدیریت کنیم؟

چگونه رابطه عاشقانه را مدیریت کنیم؟

چگونه رابطه عاشقانه را مدیریت کنیم؟

مدیریت رابطه عاشقانه

سلام من می خواهم رابطه عاشقانه ام را مدیریت کنم به نظرم تنها کار احمقانه ای است که می توانیم به آن فکر کنیم چه برسد به این که آن را انجام دهیم.

 

چطور حتی وقتی نمی توانیم خود را کنترل کنیم می خواهیم رابطه عاشقانه مان را که متشکل از دو نفر است دو ایده، دو نظر متفاوت، دو سلیقه متفاوت است را کنترل کنیم.

من راهکار های زیادی در مقالات قبلی نوشتم اما در این مقاله می خواهم مسئله را برایتان بیشتر روشن کنم و اگر از هوش عاطفی بالایی برخوردار باشیم و آنها را انجام دهیم به یک رابطه آرام و لذت بخش می رسیم.

یکی از مشکلات ما این است که فکر می کنیم کسانی که رابطه های خوبی دارند خداوند آنها را بیشتر دوست دارد و یا بیشتر از ما از شانس و اقبال برخوردارند اما دوستان این مسئله یک مسئله دو دوتا چهار تا است.

هر چقدر پول دهیم آش می خوریم یا هر چه قدر زمان برای بهبود رابطه مان بگذاریم و رابطه مان را مدیریت کنیم از آن بیشتر لذت می بریم.

 

باور اشتباه در مورد مدیریت رابطه عاشقانه

اگر تنها به این فکر می کنیم که رابطه عاشقانه مان را کنترل کنیم من قطعا می گویم نمی شود یعنی آخر این راه کنترل رابطه نیست کنترل شخص به وجود می آید که این کار جواب خوبی را به شما نخواهد داد.

من یک شعار دارم و می گویم از رابطه عاشقانه و از کنار هم بودن لذت ببریم و تلاش کنیم رابطه تان را بهبود دهیم تا بتوانیم به درک درستی از کنترل رابطه عاشقانه برسیم.
اگر شما وارد رابطه شدید و به دنبال این هستید که رابطه عاشقانه تان را مدیریت کنید باید ابتدا قدم اول را بردارید که قدم اول بهبود رابطه است.

قدم اول در مدیریت رابطه عاشقانه

قدم اول در مدیریت رابطه عاشقانه، بهبود رابطه عاشقانه است.

سطح رابطه شما هر چه قدر باشد قابل ترمیم و بهبود است و فقط تمرکزتان را برای رابطه خودتان بگذارید و توجه تان را برای پیدا کردن مسئله در رابطه معطوف کنید.

ما معمولا یک نسخه برای همه می پیچیم و توقع داریم تمام رابطه ها را با همان روش درمان کنیم به خدا که این کار نشدنی است.

بهبود رابطه یعنی ما مشکلات رابطه را پیدا کنیم و برای بهتر شدن رابطه مان تلاش کنیم. اما ما فقط تلاش می کنیم! و نمی دانیم برای چه!؟ یک هفته تلاش برای بهبود رابطه تازه اگر حوصله مان برای یک هفته جواب بدهد و بعد رهایش می کنیم و می گوئیم هر کاری کردم نشد که نشد این راه حل ها پاسخ گو نیست و … و باز دنبال یک راه حل دیگر و یا به دنبال یک نفر که

 

معجزه کند هم خودمان خوب شویم و هم رابطه مان

دقیقا برای کار و تحصیل هم همین کار ها را انجام می دهیم.

نمی دانیم چه می خواهیم و فقط بیهوده اسمش را تلاش می گذاریم. آیا به نظر شما اگر بخواهیم کار آرایشگری را یاد بگیریم و هر روز برای آموختن گیتار تلاش کنیم ما را به نتیجه می رساند؟

یا اگر ما رشته معماری را دوست داشته باشیم اما در مورد مشکلات رشته عمران تحقیق کنیم به نتیجه ای میرسم؟ یا اگر در رابطه مشکل این را داریم که شنیده نمی شویم و مورد توجه قرار نمی گیریم و طرف مقابل را تحقیر کنیم به نتیجه دلخواه می رسیم؟

قدم دوم در مدیریت رابطه عاشقانه

هر مسئله ای در رابطه از دو بخش تقسیم شده است.

۱- شناخت مسئله
۲- حل مسئله

پیدا کردن مسئله و حل مسئله

ما در شرایطی که خوب هستیم و همه چیز آرام است و گل و سنبل که خدا را شکر اما مشکل از این جا شروع می شود که در وضعیت حساس نمی توانیم خودمان را کنترل کنیم اما حال با انجام شناخت مسئله و حل  آن می توانیم در مسیر بهبود رابطه مان آن را مدیریت کنیم.

مدیریت رابطه با شناخت مسئله و حل مسئله

شناخت مسئله و روش حل مسئله

شناخت مسئله و حل مسئله از ۶ قسمت تشکیل شده

۱- درک صحیح مسئله

درک صحیح مسئله که سهم زیادی از مسئله ما را در بر می گیرد زیرا تا زمانی که نتوانیم مسئله مان را درک کنیم نمی توانیم آن را حل کنیم و رابطه عاشقانه مان را مدیریت کنیم. پس اصلا نباید عجله کنیم. درک نکردن صحیح مسئله مساوی با انتخاب روش حل اشتباه است.

۲- پذیرش موقعیت

این که خودمان را در آن موقعیت ببینیم و هر جا هستیم با هر وضعیت و هر موقعیتی آن را بپذیریم و بهانه های الکی را کنار بگذاریم

و دیگر نگویم که اگر این اتفاق نمی افتاد، اگر جامعه این جور نبود، اگر من بزرگتر بودم، اگر من پدر و مادر خوبی داشتم، اگر پول بیشتری داشتم، تمام اما و اگر و کاش را از حرف هایمان حذف کنیم و به خود بگوئیم الان با این شرایط بهترین کار کدام است؟

اکثر انسان های ضعیف با نپذیرفتن موقعیت خود می خواهند به خود و دیگران ثابت کنند که بیچاره هستند و هیچ راه حلی ندارند و دوست دارند مورد ترحم دیگران قرار گیرند و از بار مسئولیت شانه خالی کنند به همین دلیل شرایط و موقعیت زندگی خود را نمی پذیرند و مدام بهانه می آورند.

دائما دیگران را مایه بدبختی خود می دانند در صورتی که هیچ کس قدرت این را ندارد که شما و زندگیتان را تحت الشعاع قرار دهید و این شما هستید که به دیگران اجازه می دهید.

۳- بارش فکری

مدیریت رابطه عاشقانه بدون بارش فکری امکان پذیر نیست. وسایل لازم برای بارش فکری یک قلم و کاغذ است و باید حتما کتبی بارش فکری کنید. در ذهن خود بارش فکری را انجام ندهید زیرا ذهن ما این قدر وسیع است که همه ایده ها را نمی تواند به یاد بیاورد و وقتی لازمشان داریم چیزی به خاطرمان نمیاد.

دست کم ۲۰ مورد بارش فکری بنویسید که چه طور می توانید این مسئله را بهبود دهید حتی احمقانه ترین ایده ها را هم بنویسید و بعد که به ۲۰ ایده رسیدید ببینید کدام روش ها با شرایط و موقعیت تان منطبق است. ۲ الی ۳ موردش را هایلایت کنید.

۴- مرور ذهنی و تصمیم گیری

هر ۲ الی ۳ ایده ای را که از مرحله بارش فکری انتخاب کردیم یکی یکی مروز ذهنی کنیم که ببینیم اگر از این روش استفاده کردیم عواقب آن چیست؟ چه سود هایی دارد؟ چه زیان های دارد؟ اگر جواب داد چه برنامه ای داریم؟ اگر جواب نداد چه پلانی داریم؟ و تا آخر در ذهن خود مرور کنیم و تصمیم بگیریم که از کدام روش استفاده کنیم.

این روش ریسک ناشی از تصمیم گیری یک جا را از ما می گیرد و با را با چالشی کمتری روبرو می کند. پس این مرحله را جدی بگیرید.

۵- اجرا

زمانی که دیگر خیالمان از همه جهت راحت شد پلانی که برای خود در نظر گرفتیم را به مرحله اجرا بگذاریم.

۶- ارزیابی

در حین اجرا باید مدام خود را ارزیابی کنیم و ببینیم آیا این همان تصمیمی است که گرفته ایم داریم اجرا می کنیم یا نه.

زیرا اکثر ما انسان ها یک تصمیم دیگر می گیریم و یک پلان دیگر می ریزیم اما در زمان اجرا یک چیز دیگر اجرا می کنند. و در نهایت توقع داریم که همن نتیجه را بگیریم.

مثلا برنامه مان این است که در مواقع عصبایت صحبتی نکنیم یا با منطق حرف خود را بیان کنیم و روی خط قرمز های طرف مقابل پا نگذاریم اما در زمان اجرا کلا فراموش می کنیم که چه قراری با خود گذاشتیم پس همیشه از خود باز خور بگیریم که آیا روش صحیح را انجام می دهیم یا نه

این ۶ مرحله را می توانیم در تمام مراحل زندگی، کار، دوستی خود انجام دهیم یک بار وقت بگذارید و برای خود و مسئله تان ارزش قائل شوید و ان را از ریشه بهبود دهید تا لازم نباشد همشیه مشکلاتتان را تکرار کنید.

حال که به یکی از پر کاربردترین روش مدیریت رابطه عاشقانه، بهبود رابطه، شناخت مسئله و حل مسئله آشنا شدید می توانید رابطه عاشقانه تان را مدیریت کنید.

به نظر من در این زمان اگر بخواهید کار هایی را که همیشه اکثرا انجام می دهند انجام دهیم به نتیجه خوبی نمی رسیم برای همین من دوره های میانبر عاطفی را طراحی کردم از این رو به شما یاد خواهم داد که چه طور می توانیم مسئله هایمان را از روش میانبر عاطفی کاربردی حل کنیم.

در روز های آتی شما را بیشتر به این روش ها و تکنیک ها آشنا خواهم کرد. تا بتوانید بدون هزینه و در خانه از این روش ها استفاده کنید و رابطه و کارتان را بهبود دهید.

لطفا این مقاله را با دوستان تان به اشتراک بگذارد تا آنها هم از آن استفاده کنند.

بکوشیم دنیا را جایی بهتر برای زندگی کنیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *